szablon-nesca

Temat: Nieudana inauguracja Ligi Mistrzów
A po meczu z Legnicą tak niektórzy bronili drużyny, że się przemęczać nie chcieli.. I co? Chyba się jednak przemęczyli z tą Miedzią, bo dziś to była tragedia.. Skrzydła zero, w ataku, jak przeciwnik wychodzi wysoko w obronie, zero pomysłu na grę. Tylko Rosa nie bał się rzucać z 2 linii. Reszta oddawała piłkę, jakby ona parzyła. Jak już mamy szansę dojść na 3 bramki, to znowu bezmyślne rzuty, z beznadziejnych pozycji. Jak się zaczęła druga połowa dwóch czy trzech naszych wychodzi wysoko i Celje gubi się, jest kontra są 2 bramki, mamy okazję na 3 bramkę i znowu się zaczyna.. Może Marcus powinien zacząć rzucać, bo nieźle Mu to wychodzi, jak zawodnicy z pola nie potrafią? Trzeba sobie przemyśleć ten dzisiejszy mecz, bo inaczej nie mamy szans. Teraz trzeba walczyć z Chambery, to może być najważniejszy i decydujący mecz.. DO ROBOTY Panowie! My wierzymy..
Źródło: vivetargi.pl/forum/viewtopic.php?t=27958

Temat: dojazd na Lotnisko - spot 23 czerw. 2002
" />dojazd od A4: zjeżdżasz z A4 przy stacji CPN (zjazd Jawor/Legnica) jedziesz po kostce, dojeżdżasz do skrzyżowania na którym po prawej stronie są 2 stacje (BP i ORLEN), skrecasz w prawo i jedziesz jakiś kilometr. Po długim prostym odcinku dojedziesz do łuku (w lewo) na nim skręcisz w prawo (pierwsza w prawo, przy garazu z napisem SZYBERDACHY), potem juz cały czas prosto. Miniesz po lewej EKO, po prawej plac nauki jazdy, cały czas prosto i masz merCUs.

dojazd od Środy Śląskiej: wjeżdżasz do Legnicy i walisz cały czas prosto, mijasz po lewej ARAL, dojeżdżasz do skrzyzowania, na którym jedziesz w lewo i potem cały czas prosto przez nastepne skrzyzowanie. Po jakims 1,5 km po lewej zacznie sie dłuuugi mur jednostki wojskowej. dojeżdżasz do łuku w prawo. PRZED nim skręcasz z głównej (ale nie prostopadle w lewo, tylko na wprost bedziesz miał wąska drogę - koło tego garazu SZYBERDACHY). dalej- jak wyzej...
Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=3256

Temat: UWAGA UWAGA!!! kolejny miedź spot odbędzie się 05.04.03!!!
" />Odbędzie się w pierwszą SOBOTĘ kwietnia o godzinie 19:00 na placu Mercus rtv/agd na lotnisku w Legnicy.

Będzie to pierwszy oficjalny "Miedź SQAD Night Spot"!!!

itd itp...

Mamy nadzieje, ze pogoda jak zwykle dopisze. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!
Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=10951

" />Dnia 03.XI.2002 MIEDŹ SQAD organizuje na lotnisku w Legnicy przy PHP MERCUS zlot tuningowy przy współpracy z FIAT MOTOR-POL Legnica.
itd itp...

Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=10957

Temat: Najdłuższe oznaczenie linii w KM
W Legnicy jest 2 Bisy tera a nie dawno były 3 Bisy:

5Bis - Wersja 5, trasa ta sama tylko on zajeżdża jeszcze pod Mercus potem na Auchan.
10Bis - Występuje w okresie wakacji, można też zobaczyć ją tera tylko pod innym oznaczeniem 10/2 rano po prostu 10 Golanka Dolna
7Bis - Linia zlikwidowana została, otworzona była tylko dlatego że był objazd Czarneckiego i Wrocławskiej, kursowała prawie jak zwykłą 7 ale skręcała na Kartuska i tamtedy ulicami Kartuska - Kwiatowa - Pątnowska i na odwrót
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1012

Temat: Warsztaty i serwisy - opinie (dolnośląskie)
" />
">Napewno jak najszerszym łukiem należy omijać serwis seata we Wrocławiu przy ul. Karkonowskiej.

Zgadzam się co do serwisu AUTO SLASK WROCŁAW.NA RECEPCJI LEJA WODĘ A MECHANICY, TO NAJCHĘTNIEJ WYMIENIAJA TYLKO OLEJ I FILTRY.CO DO USTEREK MECHANICZNYCH TO SCIEMNIACZE I LESERZY. Zgłaszam drgania kierownicy przy hamowaniu i informuje ze opony letnie przednei zdarly sie od wewnętrznej strony.( przebieg auta 45 000 tysiecy).Po przegłądzie mechanik mówi.Wszystko jest ok komputer nie znalazl błedów.Wiec w jego opinii drgania kierownicy sa normalne:).
Wizyta w serwisie w LEGNICY.Zglaszma ten sam problem co do drgań kierownicy.Skutek.Wymiana klocków i tarcz hamulcowych oraz ustawienie geometrii zawieszenia.Ten serwis polecam Mercus Legnica .W moim przypadku wszytko zrobili dobrze.
Źródło: klubseatibiza.pl/forum/viewtopic.php?t=3300

Temat: Strząbała: "Jest mi miło widzieć taką ekipę w Kielcach"
Zapis konferencji prasowej po spotkaniu 4 kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Vive Targi Kielce a MSPR Siódemką Miedź Legnica.Trener Miedzi Edward Strząbała: Myślę, że zawody stały na niezłym poziomie. Do przerwy mój zespół toczył w miarę wyrównaną walkę z kielczanami. Przewaga gospodarzy zarysowała się dopiero po przerwie, kiedy to mocniej zagrali w obronie i trudno nam było zdobywać bramki. Forma Mistrzów Polski napawa optymizmem. Życzę, aby w Lidze Mistrzów drużyna z Kielc zaszła jak najdalej. Życzę trenerowi Wencie, żeby awansował do fazy pucharowej. Bogdan zbudował bardzo silny zespół, można powiedzieć na europejskim poziomie. Naprawdę miło jest widzieć taką ekipę w Kielcach.
Rozgrywający Miedzi Tomasz Fabiszewski: W pierwszej połowie graliśmy całkiem dobrze. Wyrównana walka skończyła się po przerwie. Tak jak powiedział trener, trudno nam było przebić się przez defensywę kielczan. W drugiej połowie zdobyliśmy tylko 5 bramek z ataku pozycyjnego. Nie wiem, z czego wynika nasz problem. Podobnie było w weekend w meczu z Wisłą Płock. Po 30 minutach przegrywaliśmy tylko jedną bramką. Po przerwie jednak Płock osiągnął wysoką przewagę.
Trener Vive Targów Bogdan Wenta: Dziękuję za bardzo miłe słowa od pana trenera Edwarda Strząbały. Moja drużyna wyszła na mecz bez odpowiedniej koncentracji. Na początku zaczęliśmy od razu kombinować z rzutami. Bardzo mnie zdenerwowały jakieś nieudane wkrętki oraz rzuty w poprzeczkę. Wykazaliśmy, chyba brak szacunku do przeciwnika. Do Kielc przyjechał przecież dobry zespół. Rozmawialiśmy o tym w przerwie, ale widać, ze nie wszyscy wyciągnęli wnioski. Po przewie Marcus odbił kilka trudnych rzutów i to nam pomogło. My jednak nie wykorzystaliśmy wszystkich okazji w kontrataku i to bardzo martwi. Wygrana oczywiście nas cieszy, ale w niedzielę nie możemy sobie pozwolić na takie błędy. Największe pretensje do zespołu mam o to, że nie byli skoncentrowani.
Skrzydłowy Vive Targów Damian Kostrzewa: Cieszę się z debiutu w drużynie. Myślę, że trener już wszystko powiedział. Zaczęliśmy spotkanie zbyt mało skoncentrowani i popełnialiśmy sporo błędów w obronie, przez co też dostaliśmy parę kar. Mam nadzieję, że będę dostawał więcej szans gry, będę się o to starał z całych sił.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj
Źródło: vivetargi.pl/forum/viewtopic.php?t=27938

Temat: Stojković i Cleverly wyróżnieni po meczu z THW Kiel
Jak by Marcus powtorzyl ta parade z meczu z Miedzia Legnica (chociaz nie udana) w meczu LM i obronil nią np rzut jakiegos klasowego grajka jak: Rutenka, Jicha etc. to pozamiatal by wszystkich innych bramkarzy na dlugo...
Źródło: vivetargi.pl/forum/viewtopic.php?t=28025

Temat: comiesięczny zlot na lotnisku w Legnicy
" />odbędzie sie 07.09.2003 o 12:00 na lotnisku w Legnicy przy pawilonie Mercus RTV-AGD
Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=43409

Temat: śnieżno noworoczno spot 05.01.03
" />w pierwszą niedziele nowego roku odbędzie się spocik w Legnicy na lotnisku przy Mercus RTV-AGD o godzinie 12:00
Źródło: beta.tuningforum.pl/viewtopic.php?t=17718

Temat: Objazdy - aktualności
W Legnicy są następujące objazdy :

21 lutego o godzinie 10:00 do około 15 czerwca (termin ten może ulec nieznacznej zmianie) zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od I Bramy Cmentarza Komunalnego do skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi swoje trasy zmienią czasowo autobusy linii 0, 1, 2, 7, 10, 11, 24, N1 i N2. Od skrzyżowania ulic Czarnieckiego, Wrocławskiej i Moniuszki pokierują się ul. Moniuszki, al.Piłsudskiego i ul.Wielkiej Niedźwiedzicy, aby od skrzyżowania ul. Wrocławskiej i Wlk.Niedźwiedzicy wracać na swoje stałe trasy. Analogicznie będzie wyglądał objazd w przeciwnym kierunku. Położone na zamykanym odcinku przystanki "Wrocławska / Gwiezdna" i "Wrocławska / Cmentarz" czasowo zastąpią "Piłsudskiego / SP6" (w 1. kierunku), "Piłsudskiego / Horyzontalna-Galaktyczna" oraz "Piłsudskiego / Wlk. Niedźwiedzicy". Rozkładowe godziny odjazdów nie ulegną zmianie.

Drugi objazd to:

Od środy 6 grudnia autobusy kursujące objazdem przez ul.Jagiellońską - linie 4, 23 oraz N1 na swoje trasy pokierują się ulicami: Senatorską i Działkową i odwrotnie, omijając tym samym wyłączony z ruchu przystanek Chojnowska / Hutników (naprzeciwko spółdzielni "Poligraf"). Z kolei od poniedziałku 11 grudnia przeniesiony na skrzyżowanie z ul. Żwirki i Wigury zostanie przystanek Piastowska / Chojnowska.
Objazd dla Tirów jest poprowadzony w zależności od której strony chcą wjechać od Złotoryjskiej objazd prowadzi ulicami Złotoryjska, Matejki, Hutników i Nowy Świat potem na Chojnowska i odwrotnie. Zaś od strony Piastowskiej objazd prowadzi tak samo jak objazd dla autobusów.
Otwarcie najprawdopodobniej 22 Marca wraz z otwarciem Galerii Ferio w Legnicy przy Chojnowskiej

Trzeci objazd to:
Przebudowa ul. płk. Karola Myrka, współfinansowana w ramach tego samego projektu („Rozbudowa systemu transportu publicznego w Legnicy wraz z zakupem taboru autobusowego”).
W związku z zamknięciem ulicy dla ruchu, autobusy linii 5bis poruszać się będą w kierunku CH Mercus objazdem, przez drogę wewnętrzną nieopodal płyty lotniska. Przystanek "Lotnisko / Mercus" obsługiwany będzie normalnie, natomiast w pobliżu bramy wjazdowej na płytę lotniska usytuowany będzie awaryjny przystanek warunkowy "Lotnisko / EKO Nż", zastępujący nieczynne "EKO Nż" zlokalizowany obok centrum logistycznego EKO i "Myrka / EKO Nż", położony przy remontowanej drodze.
Otwarcie najprawdopodobniej też 22 Marca.
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=2371

Temat: MPK Legnica
Proszę o poprawienie błędu na tej stronię gdzie jest artykuł o MpK Legnica, chodzi o linie :

5Bis - Domejki - Mercus - Auchan

Tak jest poprawnie
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=1833

Poprawione.

Temat: [RK] Pol-Miedź-Trans chce wozić pasażerów
Pol-Miedź-Trans chce wozić pasażerów

Miedziowa spółka rusza na podbój kolei. Chce od PKP przejąć tory i wozić ludzi. Przedsiębiorstwo Pol-Miedź-Trans z Lubina, razem z firmą Mercus, utworzyły spółkę PMT Linie Kolejowe. To ważny krok do tego, aby pozyskiwać w całym kraju linie kolejowe. W dodatku Pol-Miedź-Trans uzyskała licencję na przewóz ludzi.

- I przewidujemy uruchomienie przewozów pasażerskich - ujawnia Marzena Galon, dyrektor do spraw transportu kolejowego w lubińskiej firmie. - Jednak za wcześnie jest odpowiadać na pytanie, kiedy takie linie ruszą. Przedsięwzięcie jest złożone i czasochłonne. Prace organizacyjne zajmą nam pewnie około roku.

Należąca do KGHM Pol-Miedź-Trans jest jedną z największych w kraju kolejowych firm transportowych. Ma ponad tysiąc wagonów i ponad 40 własnych lokomotyw. Ma też kilka własnych linii kolejowych - z tego trzy w rejonie Lubina, Polkowic i Legnicy oraz jedną na Pomorzu, łączącą Bytów z miejscowością Lipusz.

Polskie przepisy o ruchu kolejowym zabraniają firmie, która jest przewoźnikiem, być jednocześnie zarządcą linii kolejowych. I na odwrót. A Pol-Miedź-Trans jest właśnie przewoźnikiem. Nie może więc przejmować, np. od PKP czy samorządów, nierentownych linii kolejowych, inwestować w nie i udostępniać komercyjnie innym przewoźnikom. Tym musi zajmować się osobna spółka. - I właśnie po to powołano do życia PMT Linie Kolejowe - tłumaczy Roman Drzewiecki, prezes nowej firmy.

Spółka stara się o udzielenie przez Urząd Transportu Kolejowego tzw. autoryzacji bezpieczeństwa. To warunek, aby stać się zarządcą linii kolejowych i móc firmę rozwijać. Równocześnie w Pol-Miedź-Trans trwają przygotowania do uruchomienia przewozów pasażerskich. Jak ustaliliśmy, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsza pasażerska linia Pol-Miedź-Trans może ruszyć za rok lub dwa na Pomorzu. Właśnie między Lipuszem a Bytowem.

- W przyszłym tygodniu wybieramy się tam - przyznaje Marzena Galon. - Rozpoznamy sytuację. Wiele zależy od dobrej woli samorządów, czy będą za tym, abyśmy organizowali u nich przewozy pasażerskie. Z czasem nie wykluczamy oczywiście przewozów także na Dolnym Śląsku.

Zdaniem Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego, konkurencyjny wobec PKP przewoźnik pasażerski to potrzebne przedsięwzięcie. Dolnośląski urząd marszałkowski finansuje przewozy kolejowe.

- Jesteśmy za tym, aby pojawił się na rynku nowy przewoźnik, świadczący profesjonalne usługi - przyznaje wicemarszałek Borys.

I wyjaśnia: - Pojawienie się konkurencji dla PKP przełoży się na jakość usług, a na tym skorzystają przede wszystkim pasażerowie.

Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=6649

Temat: Vive Targi Kielce - MSPR Siódemka Miedź Legnica 31:19
W spotkaniu 4 kolejki PGNiG Superligi, zespół Vive Targi Kielce pokonał MSPR Siódemkę Miedź Legnica 31-19Podopieczni trenera Bogdana Wenty rozpoczęli spotkanie ospale, myślami byli już chyba przy niedzielnym spotkaniu z Celje Pivovarną Lasko. Jednak po pierwszych minutach, w których nieznacznie prowadziła Miedź, kielczanie zaczęli budzić się z letargu. Jeszcze w czwartej minucie ‟żółto- biało- niebiescy” przegrywali 3:4 po rzucie ze skrzydła Brygiera. Przez dziesięć minut mecz przypominał spotkanie bramka za bramkę, wyrównana wymiana skończyła się po kwadransie gry. Po bramce Michała Jureckiego w 16 minucie na tablicy widniał wynik 10:6. Zespół z Legnicy nawiązał jednak walkę i w ciągu dwóch minut zmniejszył straty do dwóch bramek 10:8. Sytuację kontrolowali jednak szczypiorniści Vive Targi Kielce. Na przemian trafiali rozgrywający Tomasz Rosiński i Mariusz Jurasik, którzy zdobyli po 5 bramek w pierwszej odsłonie spotkania. Swoje dołożył Michał Jurecki, jednak zespół Miedzi nadal powoli odrabiał straty i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 17:14. W szatni szkoleniowiec kieleckiej ekipy musiał dodatkowo zmobilizować swój zespół, ponieważ przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy zespół Miedzi nie zdobył ani jednego trafienia. Agresywniej zaczęła grać kielecka obrona, a w bramce świetnie spisywał się Marcus Cleverly, który z łatwością bronił rzuty gości ze Sląska. Kielczanie z minuty na minutę budowali kilkubramkową przewagę. Do niecodziennego zdarzenia doszło w 45 minucie spotkania, wracający z kontrataku Mirza Dzomba wpadł na trenera zespołu gości Edwarda Strząbałę, szkoleniowiec Miedzi opadł na krzesełko, a zawodnicy gości zaczęli wołać o pomoc lekarza. Hala Legionów zamarła. Jednak znany w Kielcach trener Strząbała szybko otrząsnął się po zdarzeniu i pozostając na ławce dalej dowodził zespołem gości. Jego podopieczni gaśli na boisku z każdą minutą. W 47 minucie na parkiecie Hali Legionów pierwszym oficjalnym meczu zadebiutował skrzydłowy Damian Kostrzewa. Efektem nieporadności zespołu Miedzi w drugiej połowie był fakt, że dopiero w 53 minucie meczu goście zdobyli pierwsza bramkę z ataku pozycyjnego. Łącznie w drugiej odsłonie spotkania zdołali jedynie pięciokrotnie pokonać bramkarza zespołu Bogdana Wenty. Ostatecznie Vive Targi Kielce pokonało MSPR Śiódemkę Miedź Legnica 31:19 (17:14). Kolejne dwa punkty zapisane na konto Mistrzów Polski. A już w niedzielę inauguracja rozgrywek europejskiej elity‌

Vive Targi Kielce - MSPR Siódemka Miedź Legnica 31:19 (17:14)
Vive Targi Kielce: Kotliński, Cleverly - Grabarczyk, Jurecki 5, Krieger 3, Zaremba 1, Kuchczyński 2, Dzomba 4(3), Jurasik 5, Jachlewski 2, Stojković 1, Żółtak, Rosiński 5, Kostrzewa 3
Kary: 14 min.
Miedź Legnica: Banisz, Kryński - Paluch, Fabiszewski 3, Szuszkiewicz, Garbacz 2, Skrabania 1, Szabat, Swat 5(3), Góreczny, Piwko, Brygier 3 (1), Buchwald 4, Boneczko 1
Kary: 16 min.

Źródło: vivetargi.pl/forum/viewtopic.php?t=27937

Temat: Transfery Sezonu 2009/2010